AST VOLVO ÖZEL OTO SERVİS

Size ve Aracınıza Değer Veriyoruz.

AST Otomotiv, VOLVO marka ve modeldeki aracın servis ve bakım onarım tamir işlemlerinde uzmandır. Aracınızın siz ve aileniz için önemli olduğunu biliyoruz, bu yüzden mevcut ve gelecekteki performansını yükseltmeye yardımcı olmak için buradayız. Aracınızı kontrolden geçirmek ve gerekli ayarlamaları yapmak için bize getirin.

AST OTO volvo SERVİS.png

Volvo Marka ve Model Araç Tamir Bakım Onarım Servisi

Araç sahibi olmak, yanında bir takım sorumluluklara da sahip olmayı gerektirir. Bakım onarım işlemlerinin rutin olarak yapılması aracın ömrünü daha da uzatmaktadır. İster sıfır kilometre isterse ikinci el araç olsun, her hâlükârda araç bakımı önemli bir husustur.


VOLVO ARIZA TESPİT

Araç arızası sürücünün canını oldukça sıkan bir durumdur. Saat gibi çalışan aracınız bir bakmışsınız hiç tahmin etmediğiniz bir yerden arıza vermiş. Bu gibi durumlarda ne yapılması gerektiğini biliyorsanız şanslısınız, ancak aracınızı götüreceğiniz servis hususunda bilgi sahibi değilseniz çok da şanslı olmayabilirsiniz.

VOLVO Arıza tespit işlemleri üzerine uzman bir kadro ile çalışan servisimizde aracınızın arızasını saniyeler içerisinde tespit ederek müdahale gerçekleştirmekteyiz. Acil durumlarda tarafımıza ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerini aracınızdan ya da cep telefonunuzdan ayırmamanız yeterli olacaktır.

VOLVO Aracınızın arızası ile ilgili servis danışmanı arkadaşlarımız tarafınıza bilgi verdikten sonra gerekli onarım işlemlerine onayınız olmadan geçilmemektedir. Küçük arızalar çok daha büyük arızaları beraberinde getirebileceği için ufak olarak gördüğünüz sorunlarda dahi VOLVO Arıza tespit işlemi için servisimize gelmeniz yararınıza olacaktır.


VOLVO TAMİR BAKIM ONARIMI

AST Oto VOLVO Tamir Bakım Onarım Servisi olarak araçlarınızın periyodik bakımlarını VOLVO hususunda uzman olan ekip arkadaşlarımız gerçekleştirmektedir. Her bakım sonrasında araç kilometresine göre yeni bakım tarihi için randevu tarihi belirlenerek tarafınıza bildirilmektedir. Bakımların ihmal edilmesi, bakım zamanının geçirilmesi gibi durumlarda ortaya çıkacak olan arızaların garanti kapsamı dışarısında kalabileceği riskini unutmamalısınız. Ayrıca araçlara yapılacak olan rutin bakımlar aracınızı daha güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır.


VOLVO FENNİ MUAYENE HAZIRLIK

Araç muayenelerinde ağır kusurlu sayılacak olan hallerin de tespiti yapılarak muayene işlemlerinden sorunsuz bir şekilde geçmeniz adına VOLVO Bakım Onarım işlemlerini ihmal etmeyiniz.


VOLVO KAPORTA BOYA HASAR ONARIMI

Hasar anında güvenle kapısını çalabileceğiniz firmamız otomotiv sektörü içerisinde öncü olma yolunda hızla ilerlemektedir. Hasar boyutu ne olursa olsun, sigorta şirketleri ile gerekli görüşmeler yapılarak E-ekspertiz işleminin sonuçlanmasının akabinde hızla onarım işlemine geçilmektedir.


VOLVO YEDEK PARÇA TEDARİĞİ

VOLVO Bakım onarım işlemlerinde ihtiyaç duyulan yedek parçalar tedarikçilerden de hızlı bir şekilde temin edilmektedir. Tedarikçilerden temin edilen yedek parçalar Orijinal ve 1.sınıf muadil yedek parça olup, aracınızın daha verimli çalışmasına engel olacak hiç bir olumsuzluk meydana gelmemektedir. Araç onarım işlemleri tamamıyla prosedürlere uygun olarak gerçekleştirilmekte, onarım sonrası araç teslimi zamanı hakkında tarafınıza ayrıca bilgi verilmektedir.


VOLVO MOTOR YAĞI DEĞİŞİMİ

Bazen park halindeki bir aracın yerinden oynadığında bulunduğu alanda bir yağ sızıntısı dikkati çeker. Bunun sebebi aracın yağ akıtmasıdır. VOLVO aracınızda yağ kaçağı yaşanmasının sebeplerinin araştırılması için servisimize müracaat etmelisiniz. Aksi taktirde aracınızda daha büyük arızalar meydana gelebilir.


Motor yağı bir araç için önemli bir husustur. VOLVO Motor Yağı Değişim ve Bakım Servisi olarak firmamızda motor yağı değişimini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yetkisiz kişiler ya da servisler tarafından gerçekleştirilen yağ değişimlerinde doğru kullanılmayan motor yağları motorun ömrünü kısaltarak arızalar yaşanmasına sebep olur. Motor yağlarının da kalite kalite olduğunu unutmamalısınız.

Servisimizde yağ değişimine geldiğinizde eğer yağ kaçağı var ise bunu da ustalarımıza ayrıca bildirmeniz gerekmektedir. Yağ filtresinin ömrü dolmuş olabilir. Yağ değişimi ile birlikte yağ filtresi de değiştirildikten sonra motor performansı da daha çok artacaktır.


VOLVO MEKANİK ARIZA TESPİT VE ÇÖZÜMÜ

Araç sahibi olmak günümüzde lüksten ihtiyaca dönüşmüştür. Özellikle de kalitesi ile kendini kanıtlamış VOLVO gibi marka araç sahipleri için araçsız kalmak oldukça güç olmaktadır. Günlük rutin bakım için bir günlüğüne dahi VOLVO Mekanik bakıma aracını bırakanlar geri alacakları saatleri saymaktadır. Güvenli sürüş keyfinin adeta simgesi haline gelmiş olan VOLVO otomobilleriniz için güvenin adresi olan firmamızı tercih etmeniz halinde aracınızı daha verimli bir halde servisimizden teslim alabileceğinize emin olabilirsiniz.

Herhangi bir mekanik arıza durumunda servisimizde görevli VOLVO Mekanik uzmanları aracınızın arızasını kısa bir süre içerisinde tespit edebilmektedir. Aracın yürüründe bir sıkıntı sezinlediğiniz anda direk olarak servisimize aracınızı getirmeniz halinde daha büyük mekanik arızaların da önüne geçmiş olabileceğinizi unutmayınız.

Mekanik aksam içerisinde meydana gelebilecek arızalardan başlıcaları motor aksamı, fren aksamı, akslar, vites aksamı, pistonlar, şanzuman bölümlerinde meydana gelmektedir. Bu arızaların hızlı ve güvenli bir şekilde giderilmesi işlemi de VOLVO Mekanik uzmanlarımızın bilgi ve tecrübeleri sayesinde gerçekleşmektedir. VOLVO hususunda işin ehli olmayan yetkisiz kişilere aracınızı teslim etmemeniz hem aracınız hem de siz ve sevdiklerinizin güvenliği açısından oldukça önem arz etmektedir.


VOLVO FREN SİSTEMİ BAKIMI

Fren sistemi araçta önemli parçalardan biridir. Fren balatalarında oluşan arıza frenlerin tutmamasına ve dolayısı ile hayati tehlike oluşturabilecek olan büyük kazalara kadar gidebilir. Bu sebeple her şeyden önce araçlarınızın periyodik bakımlarında gerekli kontrolleri yaptırmalısınız.


VOLVO Fren balata servisi ihtiyacınız olduğunda sizlere gerekli desteği sağlamaktayız. Bazen farkında olmadan aylarca aracınızı fren balataları bitmiş halde kullanırsınız. Bu durumu sürücü çok az zamanlarda fark eder. Frenlerin tutuş şeklinde iyice düşüş olduğunda fark edilir bazen de. Ancak araç hakkında en ufak bilgiye sahip değilseniz çoğu zaman da durumdan haberdar olmazsınız.


VOLVO Marka araçlarda fren balatalarını değiştirmek için muhakkak konusunda uzman olan ekibimiz ile görüşmelisiniz. Değişimin ardından aracınız test sürüşünden geçirildikten sonra sizlere sorunsuz bir şekilde teslim edilir.


VOLVO ELEKTRİK, ELEKTRONİK

Aracınızla ilgili elektrik ve elektronik aksam hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Bir aracın elektrik arızaları ile ilgili servise gitmek gerekir mi? Sürücü ufak tefek arızalarda müdahale ederse ne olur? Bu soruları çoğaltabiliriz.

Öncelikle hiç bir sürücü kullandığı aracın elektrik ve elektronik aksamı hakkında detaylı bir bilgi sahibi olamaz. Sonuç itibari ile bu işin ustası olunmadığı taktirde aracın neresinde tam olarak ne var bilinemez. VOLVO Marka araçlar için de bu durum geçerlidir. VOLVO Elektrik ve elektronik arızaları için servisimize gelmeniz gerekmektedir.

Otomotiv sektöründe hızla büyümeyi kendine hedef edinmiş olan servisimizde görevli uzman elektrik ve elektronik ustaları çalışmaktadır. Sürücü olarak ufak gördüğünüz bir elektrik arızası için müdahale etmeye kalktığınızda çok daha büyük sorunlar çıkarabileceğinizi unutmamalısınız.


MOTOR YAĞININ ÖNEMİ

OTOMOBİLİNİZDE VOLVO TARAFINDAN ÖNERİLMEYEN BİR MOTOR YAĞI KULLANIMI SONUCUNDA MOTOR İÇ PARÇALARI OLMASI GEREKENDEN DAHA FAZLA AŞINDIRARAK MOTOR ÖMRÜNÜ KISALTMAKTADIR. İLAVE OLARAK ZAMANI GELEN YAĞ BAKIMINI ERTELEMEKDE BUNA BENZER SORUNLARA YOL AÇABİLİR.


YAĞ FİLTRESİNİN ÖNEMİ

VOLVO STANDARTLARINA UYGUN OLMAYAN YAĞ FİLTRESİ KULLANIMINDA MOTOR İÇİNDEKİ AŞINMALARA BAĞLI OLARAK OLUŞAN MADDELERİ FİLTRELİYEMİYEREK MOTORDAKİ AŞINMALARIN ARTMASINA YOL AÇAR. İLAVE OLARAK PİYASADA KALİTESİZ VE İMİTASYON PARÇALAR BULUNMAKTADIR DİKKATLİ OLUNUZ.


HAVA FİLTRESİNİN ÖNEMİ

VOLVO STANDARTLARINA UYGUN OLMAYAN HAVA FİLTRESİ KULLANIMDA MOTORUN TAM GÜCÜNDE ÇALIŞMASINI ENGELLEDİĞİ GİBİ FAZLA YAKIT SARFİYATI VE MOTOR PARÇALARINDA (TURBO VS.) HASAR MEYDANA GETİREBİLİR. DAHA BÜYÜK TOZLANMA DURUMUNDA ERKEN DEĞİŞİM ÖNERİLİR.


KLİMA POLEN FİLTRESİ ÖNEMİ

VOLVO STANDARTLARINA UYGUN OLMAYAN MİKRO FİLTRESİ KULLANIMDA KLİMA VE KALORİFER SİSTEMLERİNE ZARAR VEREBİLİR VE OTOMOBİL İÇERİSİNE ALINACAK HAVA TAM FİLTRELENEMEDİĞİNDEN MİKRO ORGANİZMALAR SAĞLIK SORUNLARINA YOL AÇABİLİR. DAHA BÜYÜK TOZLANMA DURUMUNDA ERKEN DEĞİŞİM ÖNERİLİR.


ATEŞLEME SİSTEMİNİN ÖNEMİ

MOTOR YAĞININ HER 3. DEĞİŞİMİNDE VOLVO TARAFINDAN BUJİLERİN DEĞİŞİMİ ÖNERİLMEKTEDİR. DEĞİŞİM ZAMANI GEÇİRİLEN BUJİ YAKITI TAM YAKAMAYARAK EGZOZ SİSTEMİ VE MOTOR SİLİNDİRLERİNE ZARAR VERMEKLE BİRLİKTE YAKIT SARFİYATINI YÜKSELTİR, PERFORMANSI DÜŞÜRÜR.


YAKIT FİLTRESİNİN ÖNEMİ

MOTOR YAĞININ HER 3. DEĞİŞİMİNDE VOLVO TARAFINDAN YAKIT ANA FİLTRESİNİN DEĞİŞİMİ ÖNERİLMEKTEDİR. KÖTÜ DİZEL YAKIT KALİTESİ DURUMUNDA DEĞİŞİM ARALIĞI GEREKİRSE KISALTILMALIDIR. DEĞİŞİM ZAMANI GEÇİRİLEN YAKIT FİLTRESİ YAKIT SİSTEMİNE ZARAR VERİR.


FREN HİDROLİK SERVİSİNİN ÖNEMİ

VOLVO HER 2 YILDA BİR UYGUN CİHAZLAR KULLANILARAK FREN HİDROLİK SERVİSİNİN YAPILMASINI ÖN GÖRMÜŞTÜR. UYGUN CİHAZ KULLANILMAMASI VEYA SERVİS ZAMANININ GEÇİRİLMESİ DURUMUNDA BU DURUM FREN SİSTEMİNİZDE BÜYÜK SORUNLARA YOL AÇABİLİR.


FREN SİSTEMİ SERVİSİNİN ÖNEMİ

VOLVO STANDARTLARINA GÖRE FREN BALATALARI KESİNLİKLE ÖZEL ALET İLE ÖLÇÜLMELİDİR. BUNA SEBEP OLARAK MERKEZİ BİLGİ EKRANINDA GÖRÜNEN FREN SERVİS ZAMANLARI İLE ÖLÇÜLEN DEĞER FARKLILIK GÖSTEREBİLMEKTEDİR. FREN BALATASI AŞINMASI KULLANIMA BAĞLIDIR. BALATA DEĞİŞİMLERİNDE ÖZEL ALET İLE DİSKLERİN ÖLÇÜMÜ, FREN KANALLARININ TEMİZLENMESİ, BALATALARIN PASTALANMASI YAPILMALIDIR.


AKÜMÜLATÖRÜN ÖNEMİ

AKÜMÜLATÖRÜN ESKİMESİNE BAĞLI OLARAK OTOMOBİLİNİZDEKİ ÇEŞİTLİ ELEKTRİK VE ELEKTRONİK PARÇALAR AKIM DÜZENSİZLİĞİNDEN DOLAYI ZARAR GÖREBİLİR. ESKİDİĞİNE VEYA ARIZALANDIĞINA DAİR UYARILAR VOLVO’NİN GELİŞTİRDİĞİ ISTA SİSTEMİNDE GÖRÜLMEKTEDİR. SERVİSİMİZDE GERÇEKLEŞEN TÜM BAKIM VE ONARIMLARDA ISTA SİSTEMİYLE TÜM SİSTEMLERİNİZ KONTROL EDİLMEKTEDİR.ANTİFRİZ ÖNEMİ

MOTOR SOĞUTMA SUYU SİSTEMİNDE KULLANMIŞ OLDUĞUMUZ ANTİFRİZ BİLİNDİĞİ ÜZERE SADECE KIŞ AYLARINDA SUYUN DONMAMASINI SAĞLAYAN KATKI MADDESİ DEĞİLDİR, AYNI ZAMANDA SOĞUTMA SİSTEMİNDEKİ PARÇALARI YAĞLAYICI VE SUYUN KAYNAMA NOKTASINI YÜZELTİCİ ÖZELLİĞEDE SAHİPTİR. BU SEBEPLERDEN DOLAYI VOLVO’NİN ÖN GÖRMÜŞ OLDUĞU ANTİFRİZ KULLANILMASI VE BELİRLİ ARALIKLARDA DEĞİŞMESİ GEREKMEKTEDİR.