top of page

Debriyaj Baskı Balatası Değişim İşlemi

Debriyaj balatası, motor ve şanzıman arasında bulunur. Bu yapıya baskı balata da denir.

Baskı balata deforme olduğunda ya da bir sorun varsa farklı belirtiler ortaya çıkar. Bu durumda debriyaj balatasını değiştirmek gerekir. #AST #Oto #Servis'e uğrayarak debriyaj balatası değişimini güvenle yaptırabilirsiniz. Ayrıca www.ast-otomotiv.com adresinden hızlı bir biçimde online olarak fiyat isteyebilir ya da randevu oluşturabilirsiniz.


Debriyaj Balatasında Sorun Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Periyodik Bakımda veya Check-up İşleminde bu parçalar mutlaka kontrol edilir. #Debriyaj #Balatası ya da balata değişimi gerekiyorsa yapılır. Ayrıca söz konusu yapıda sorun varsa aracı kullanırken bazı belirtiler ortaya çıkacaktır. Pedalın gerektiğinden yukarda kavraması, devir alamamak, hızlanma sorunları ve aşırı yakıt tüketimi gibi başlıklar altında toplayacağımız baskı balata sorunu belirtilerini şöyle özetleyebiliriz.


Araç Aldığı Devir Kadar Devirlenmiyorsa!

Araç devir alıyor ama bu devire uygun hareket sunamıyorsa baskı balatada sorun var demektir. Yani debriyaj balatasında sorun olup olmadığını söyleyen işaret; devirlenen aracın aldığı devre göre hareket edememesidir. Bu da gösterir ki debriyaj ya da şanzımanda değil, debriyajın hareketini sağlayan debriyaj #baskı balatasında sorun vardır.


Araç Hızlanamıyorsa!

Araç, özellikle ara hızlanmalarda çok başarısız olur.


Maksimum Hız Seviyesi Düştüyse!

Debriyaj baskı balatasında sorun varsa maksimum hız seviyesi de düşer. Araç Hızlanmakta zorlanır.

Yakıt Tüketimi Arttıysa!

Arabanızda #Aşırı #yakıt #tüketimi de baskı balata arızasının bir göstergesidir.


Kötü Koku Geliyorsa!

Yine debriyaj baskı balatasının kavrayışında sorun varsa yokuşta kalkarken kötü bir koku gelir.


Debriyaj Baskı Balatası Değişimi Fiyatı Nedir?

Söz konusu parçada bir sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bu konuda uzman bir ekibe aracınızı göstermelisiniz. Aksi halde hem aracınızın performansı azalır, hem yakıt tüketimi artar hem de gereken hızlanmayı yapamayarak sürüş güvenliğini tehlikeye atabilir. Debriyaj balata #değişim #fiyatları aracın marka-modeline, araç segmentine ve kullanılacak parça ile işçiliğe göre değişir.


Detaylar ve Daha Fazla Bilgi Edinmek İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page