top of page

Audi Marka Aracınızın Periyodik Bakımı

Güncelleme tarihi: 25 Nis 2021

Araçlarda Km ve bakımdan geçen zamana bağlı olarak bazı malzemelerin kontrol ve yenileme işlemine #periyodik #bakım işlemi denilmektedir.

AUDİ marka aracınıza, model ve yılına göre 10.000 - 15.000 km’ de bir kez motor yağ ve yağ filtresi bakımı yani periyodik bakım işlemi yaptırmanız gerekmektedir.Audi marka aracınızın periyodik bakımında motor yağı ve yağ filtresi değişimi yapılır. Hava ve polen filtreleriniz kontrol edilir. Gerek görüldüğü takdirde değiştirilir. Audi periyodik bakımı kapsamında aracının aşağıda liste halinde belirtilen noktaları kontrol edilir. Yapılan bu kontrol sonuçları size bildirilir.


AST Otomotiv aracınızın bakım ve onarımında sizden onay almadan işleme başlamaz.

AST Otomotiv; Audi periyodik bakımda, marka üreticisinin tavsiye ettiği viskozite değerlerine uygun #motoryağı ve OEM malzemeler kullanır.

Audi marka aracınızın, periyodik bakım kilometresi dolmasa bile her yıl bir kere motor yağı ve yağ filtresi değiştirmelidir. Bunun nedeni, motor yağının viskozite özelliğinin zaman içerisinde kaybolmasıdır. Böyle bir durumda motor yağınız yüzeye tutunma görevini yerine getiremez. Motor içerisindeki metal sürtünmelerinden dolayı çok ciddi tamir masraflarıyla karşılaşabilirsiniz.

Audi Periyodik Bakım Yapılabilecek Modeller;

Audi marka araçların bir çok çeşit serisi bulunmaktadır. A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7, A8, Q1, Q2, Q3, Q5, Quattro model araçlarda periyodik bakım işlemleri yapılmaktadır.


Servisimizde Audi Periyodik Bakım işlemleri, marka – model aynı olsa bile sürüş farklılıklarından dolayı her araç için özel uygulanmaktadır.


Düzenli aralıklarla yaptırılan periyodik bakım ile Audi marka aracınızda oluşabilecek hasar ve arızaların önceden tespit edilmesi mümkündür. Her şeyden önemlisi düzenli periyodik bakımı yapılmış bir aracın, bakımı yapılmamış bir araca oranla kaza riski çok daha düşüktür.


2012 yılından bu zamana edindiğimiz bilgi ve tecrübeyle Audi marka aracınızın bakım ve onarımı konusunda AST Otomotiv ekibi olarak her zaman yanınızdayız. Size ve Aracınıza Değer Veriyoruz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page