PERİYODİK YAĞ VE FİLTRE BAKIMI

 

Araçlarda Km ve bakımdan geçen zamana bağlı olarak bazı malzemelerin kontrol ve yenileme işlemine periyodik bakım işlemi denilmektedir.


Her marka aracınıza, model ve yılına göre 10.000 - 15.000 km’ de bir kez motor yağ ve yağ filtresi bakımı yani periyodik bakım işlemi yaptırmanız gerekmektedir.


Her marka aracınızın periyodik bakımında motor yağı ve yağ filtresi değişimi yapılır. Hava ve polen filtreleriniz kontrol edilir. Gerek görüldüğü takdirde değiştirilir. Araç periyodik bakımı kapsamında aracının aşağıda liste halinde belirtilen noktaları kontrol edilir. Yapılan bu kontrol sonuçları size bildirilir.


AST Otomotiv aracınızın bakım ve onarımında sizden onay almadan işleme başlamaz. AST Otomotiv; Araç periyodik bakımda, marka üreticisinin tavsiye ettiği viskozite değerlerine uygun motor yağı ve OEM malzemeler kullanır.

Her marka aracınızın, periyodik bakım kilometresi dolmasa bile her yıl bir kere motor yağı ve yağ filtresi değiştirmelidir. Bunun nedeni, motor yağının viskozite özelliğinin zaman içerisinde kaybolmasıdır. Böyle bir durumda motor yağınız yüzeye tutunma görevini yerine getiremez. Motor içerisindeki metal sürtünmelerinden dolayı çok ciddi tamir masraflarıyla karşılaşabilirsiniz.


Servisimizde Her Marka Araç Periyodik Bakım işlemleri, marka – model aynı olsa bile sürüş farklılıklarından dolayı her araç için özel uygulanmaktadır.


Düzenli aralıklarla yaptırılan periyodik bakım ile her marka aracınızda oluşabilecek hasar ve arızaların önceden tespit edilmesi mümkündür. Her şeyden önemlisi düzenli periyodik bakımı yapılmış bir aracın, bakımı yapılmamış bir araca oranla kaza riski çok daha düşüktür.


2012 yılından bu zamana edindiğimiz bilgi ve tecrübeyle her marka aracınızın bakım ve onarımı konusunda AST Otomotiv ekibi olarak her zaman yanınızdayız. Size ve Aracınıza Değer Veriyoruz.

 

KULLANDIĞIMIZ MARKALAR

Kaliteli ve Güleryüzlü Hizmet!

AST Otomotiv olarak her zaman ve her marka araca kaliteli malzeme ve işçilik prensibimizden asla taviz vermiyoruz. Aracınızın siz ve aileniz için önemli olduğunu biliyoruz, bu yüzden mevcut ve gelecekteki performansını yükseltmeye yardımcı olmak için buradayız.

Castrol_logo_2D_transparent.png
17441-elf-logo-couleur.png
firma_b_HSh5sgC.png
valvoline-logo-vector.png
Valeo_Logo.svg.png
luk-1-logo-png-transparent.png
ZF_Sachs_logo.svg.png
teknorot-logo_01.png
Bosch_logo.png
ina-logo.png
ferodo-logo.png
febi-600.png